Хвороби культур

Парша яблуні і груші.
Збудники парші – вузькоспеціалізовані види, один з яких уражує тільки яблуню, другий тільки грушу. Уражуютьcя листки, квітки, зав’язь, плоди і пагони. На листках утворюються темно-сірі плями (у яблуні здебільшого з верхнього боку листової пластинки, у груші – з нижнього) з характерним нальотом спороношення. При сильному ураженні листки жовтіють і передчасно обпадають. На квітках, зав’язі й плодах утворюються темносірі плями (яблуні здебільшого з верхнього боку листкової пластинки, у груші – з нижнього) з характерним нальотом спороношення. При сильному ураженні листки жовтіють і передчасно опадають. На квітках, зав’язі й плодах також утворюються темно-сірі плями. Сильно уражені квітки й зав’язь опадають, плоди деформуються, розтріскуються, опадають. На молодих пагонах, які частіше уражуються у груші, спочатку утворюються невеликі здуття кори. Через деякий час вони розтріскуються, від чого утворюється характерна струпуватість. Сильно уражені пагони відмирають. Збудники парші зимують на опалому ураженому листі (у груші і в корі пагонів). Ще з осені в місцях ураження на листі формуються плодові тіла сумчастої стадії збудників парші – псевдотеції, в яких рано навесні дозрівають сумкоспори, що служать джерелом первинної інфекції.
Дозрівання сумкоспор збігається з набуханням бруньок, а масове розповсюдження починається після намокання опалого листя під час дощів і збігається з розпусканням бруньок, цвітінням і формуванням плодів. На міцелії, що зимує в корі уражених пагонів, рано навесні формуються конідії, які паралельно з сумкоспорами також зумовлюють первинну інфекцію. Потрапляючи на молоді органи дерев, сумкоспори і конідії проростають у краплинах води і викликають первинне ураження. Конідіальне спороношення, що розвивається через деякий час на первинно уражених органах, сприяє дальшому поширенню хвороби у такій формі так званої вторинної інфекції. Залежно від погодних умов конідійні стадії збудників парші яблуні і груші протягом літа можуть дати 8-10 генерацій. Зараження протягом літа відбувається також сумкоспорами, які продовжують утворюватисьна минулорічному опалому листі й поширюються по саду, особливо післядощів. Хронічне ураження паршею пригнічує ріст і знижує стійкість рослин, молоді дерева, особливо груші, можуть загинути. Але найчастіше парша знижує кількість і якість плодів.При ранньому проявленні хвороби, коли уражуються квітки і зав’язь, урожай може загинути повністю. Маса сильно уражених плодів зменшується на 45-50% порівняно із здоровими. Надто уражені плоди розтріскуються, загнивають. Плями парші на плодах різко знижують їх товарність. Лежкість плодів значнопогіршується.

DuPont

 • Компанія «Дюпон» використовує наукові досягнення з метою створення продуктів, які допомагають людям вести здоровий спосіб життя, поліпшити його якість і зробити життя людей у всьому світі більш безпечним. Компанія Дюпон, яка заснована в США в 1802 році, є однією з найбільших у світі наукових і індустріальних транснаціональних корпорацій.

DuPont Pioneer

 • "Дюпон Піонер" є світовим лідером у розробці та наданні сучасної генетики рослин і пропонує насіння високої якості фермерам у більш ніж 90 країнах світу. Компанія "Піонер" надає агрономічну підтримку та супровід з метою підвищення продуктивності і прибутковості аграріїв, а також прагне розвивати системи стійкого ведення сільського господарства у всьому світі.

Sumi Agro Ukraine

 • Компанія ТОВ « САММІТ- АГРО ЮКРЕЙН » була заснована в 1999 році японською корпорацією СУМІТОМО КОРПОРЕЙШН історія якої бере свій початок в 1919р. і на сьогодні входить до п'ятірки найбільших транснаціональних корпорацій світу (корпорація представлена в 67 країнах і нараховує понад 72 000 співробітників).

AgriTecno Fertilizantes

 • Agritecno Fertilizantes це іспанська компанія, що спеціалізується на виробництві амінокислот і фульвокислот, поживних речовин і мікроелементів. Agritecno Fertilizantes використовує власну технологію в більшості своїх продуктів і баз, за підтримки свого власного R&D відділу і міжнародних угод з університетами і дослідницькими центрами.


Всеукраїнська Асоціація малого та середнього аграрного бізнесу "Кустодія"

 • Важливою подією для аграрного ринку України стала реєстрація 30 грудня 2013 року Всеукраїнської Асоціації малого та середнього аграрного бізнесу "Кустодія".


Производитель удобрений НПО «Сила Жизни» работает на украинском рынке с 2007 года. Вся продукция нашей фирмы отвечает самым высоким требованиям, предъявляемым к качеству удобрений, и пользуется спросом по всей Украине и во многих зарубежных странах.

Nufarm

 • Nufarm є однією з десяти провідних компаній захисту рослин в усьому світі. Створена компанія в 1957 році зі штаб квартирою в Мельбурні, Австралія. Nufarm має виробничі цикли в Австралії, Азії, Північної та Південної Америки, Європі.Avgust Crop Protection

 • «Август» - найбільша російська компанія по виробництву і продажу хімічних засобів захисту рослин для сільськогосподарського виробництва, а також для дачників і власників особистих підсобних господарств.
  Протягом багатьох років «Август» є одним з лідерів ринку пестицидів. Асортимент що випускається компанією продукції налічує більше 60 найменувань високоякісних і технологічних препаратів.

ДП «Рейлін»

 • Дочірнє підприємство «Рейлін» - це компанія, яка успішно працює в аграрному бізнесі України з 1994 року як дистрибутор товарів сільськогосподарського призначення американського виробництва.ADAMA

 • ADAMA Agricultural Solutions - світовий лідер з виробництва та постачання брендових постпатентних засобів захисту рослин та інших продуктів хімічної промисловості. Офіційне представництво ADAMA Agricultural Solutions в Україні працює з 2008 року.

Log in