На крок ближче до Європейського Союзу!

На крок ближче до Європейського Союзу!

Ніхто  з нас не може передбачати майбутнє, а бути готовим до непередбачених ситуацій  має  бути кожен успішний керівник! Чим вище мета, тим більше відповідальність і вище ризики. Уміння керівництва мінімізувати їх сьогодні стає одним з основних чинників розвитку підприємства, а інколи і його виживання у наших не простих умовах.

Саме тому ми  хочемо запропонувати читачам досвід спільного вирішення проблемних питань у наш важкий час. Першим розпочне наше інтерв’ю Сергій Кобрінчук, Директор агенції "Вінниця", АТ "Страхова компанія "ТАС".

- Скажіть, пане Сергію, що може запропонувати пересічному аграрію Ваша компанія?

Страхування є тим самим інструментом, який дозволяє спокійно дивитися у майбутнє і вирішувати багато проблем за рахунок свого страховика. Тобто, забрати «головний біль», що виникає у аграрних підприємств, починаючи від транспортних засобів, майна і так далі, а найголовніше для кожного керівника – це життя і здоров'я його співробітників, а так само їх сімей.

Хотілося б відзначити, що група  компаній сім'ї «ТАС» об'єднує і підприємства аграрного сектору. Як наслідок страховики «ТАС» мають великий досвід і розуміють проблематику роботи у даній сфері. Ми ставимо собі за мету розширення співпраці з підприємствами сільськогосподарського сектору, і як наслідок стали членами асоціації «Кустодія». Це дає можливість краще зрозуміти специфіку роботи і потреби наших  партнерів, і пропонувати їм якісні страхові страхуванню.

- Пане Сергію! А чи не могли б Ви конкретизувати які саме послуги Ви можете запропонувати аграріям? У чому їх перевага? І яким чином аграріям долучитись до ваших послуг?

В першу чергу, це транспортні ризики, так звана «автоцивілка», з унікальними додатковими опціями «Повного автозахисту». Які включають додаткове покриття відповідальності на 250 000,00 грн. і «легке КАСКО» із захистом на 50 000,00 грн., а також страхування життя самого водія на 50 000,00, у той час, як вартість комплекту в рази менше вартості звичайного АВТОКАСКО.

По – друге- страхування колективів. Люди - коштовний ресурс компанії і турбота про колектив це застава формування успішної команди. Країна лише готується до медичної реформи, «ТАС» успішно працює у даній сфері, пропонуючи велику кількість професійних програм страхування.

Компанія ТОВ «Остер» подала особистий приклад, забезпечивши для кожного свого співробітника страховий захист життя і здоров'я на загальну суму 225 000,00 грн., а сукупна відповідальність СГ «ТАС» за договором склала більше одинадцяти мільйонів гривень!

У третіх, при зберіганні добрив і засобів захисту урожаю, Законом України визначена необхідність наявності договору страхування відповідальності. Страхова група «ТАС» надає професійні послуги у цьому напрямі, запобігаючи можливим негативним наслідкам, пов'язаним як із страховими подіями, так і забезпечуючи наявність даного типа договору при перевірці відповідними інстанціями.

- Сергію, ми знаємо, група компаній “ТАС” об’єднує в собі різні потужні компанії та групи. Чи планує Група компаній ТАСрозширяти свою присутність на аграрному ринку України?

Звичайно ми налагоджені на розширення своєї присутності на аграрному ринку України. МИ активно долучаємось до співпраці із аграрними об’єднаннями. Подальший розвиток співпраці має на увазі не лише контроль роботи і розвиток у сфері страхування, але й підключення інших представників холдингу. Наприклад, ТАСКОМБАНК – Банк з 25 річною історією ефективної роботи на ринку. Банк довів свою стабільність навіть за часів криз. У Банку широкий «портфель» послуг, у тому числі,  актуальні на сьогодні пропозиції по кредитах і факторингу, ми плануємо активно розвивати агрокредитування на вигідних для аграріїв умовах. Через Асоціацію “Кустодія” ми маємо намір розвивати фінансовий консалтинг та правовий захист аграрних підприємств, виробників аграрної продукції та аграріїв у цілому.

- Якщо ми торкнулись участі у Асоціації так давайте задамо питання Президентові Всеукраїнської Асоціації малого та середнього аграрного бізнесу КустодіяКоваленку Ігорю. Пане Ігорю, так у чому Ваша зацікавленість у співпраці?

Наша Асоціація створена у 2013 році. Засновниками Асоціації виступили як дистриб’ютори великих компаній по продажі ЗЗР, фермерські товариства, кінцеві виробники та садові товариства. За задумкою ініціаторів - Асоціація є амбіційним проектом, з відкритим простором для експериментів щодо пошуків нових форм ідентичності та ефективності аграрних компаній. Асоціація має слугувати формуванню професійного аграрного співтовариства і вихованню нової аудиторії, підтримці і просуванню молодих аграрних компаній, зростанню професійної майстерності і виникненню навчальних програм у сфері аграрного бізнесу, а також зміцнення комунікації серед аграрних компаній в Україні і за кордоном.

Наша країна рухається до цивілізованих, європейських стандартів. Це зачіпає багато сфер, у т.ч. медичну і пенсійну реформи, екологічну безпеку і таке інше. Перебуваючи саме на таких переконаннях, Асоціація «Кустодія» обрала у партнери потужну компанію, яка відповідає всім необхідним критеріям, допомагаючи організовувати якісне страхування автотранспорту,  співробітників, відповідальності перед третіми особами при зберіганні пестицидів і гербіцидів.

Розуміючи складність теперішньої економічної ситуації у аграрному бізнесі, СГ «ТАС» агентство «Вінниця», Всеукраїнська Асоціація малого та середнього аграрного бізнесу «Кустодія» та ТОВ «Остер», прийняли рішення про створення спільного проекту діяльності, що дає позитивне, компромісне вирішення виходу із сьогоднішнього  депресивного фінансового стану. При цьому Асоціація «Кустодія» виступає не просто організатором, а бере на себе частину оплати по договорах страхування, чим зайвий раз підтверджує свою місію, захисника і помічника для членів свого об'єднання.

Усі партнери та члени Асоціації націлені на довгострокову співпрацю і надають по справжньому клієнтоорієнтірованний сервіс. У наш складний час лише об'єднуючи свої зусилля можна досягти добрих результатів і з упевненістю дивитися в майбутнє!

- До речі, що стосується аграрного напрямку. СГ “ТАС” плідно співпрацює із ТОВ Остер, м. Вінниця. Шановна Олено В’ячеславівно, розкажіть нам яким чином у Вас виникла співпраця із СГ ТАС? Які точки дотику Ви знайшли, і що ця співпраця привнесла нового та позитивного для Вас та Вашої компанії?

Весною 2014 року СГ “ТАС”стали членами Всеукраїнської Асоціації малого та середнього аграрного бізнесу “Кустодія”. ТОВ “Остер”, у свою чергу, є давніми та активними учасниками цієї Асоціації, що надало імпульсу щодо тісної та плідної співпраці компанії “Остер” та СГ “ТАС” у напрямку створення нових ефективних проектів. Колектив компанії “Остер”завжди намагався розвиватись у різних напрямках і саме тому новий проект із СГ “ТАС”прийшовся нам до снаги. Відома, надійна та рейтингова страхова група звернула свою увагу на аграрний сектор та почала шукати надійних партнерів для співпраці.

Спільний проект із СГ “ТАС” ми жартома називаємо “із хворої голови - на здорову”. Працюючи у бізнесі більше 15 років я, як керівник, на жаль неодноразово стикалася із нещасними випадками та травматизмом працівників на виробництві, а автомобільна пригода у 2008 році, що призвела до смерті співробітника ТОВ “Остер”, ледь не викликала закриття компанії.

Сьогодні усі ризики і керівника, і компанії - СГ “ТАС” бере на себе. Також, слід враховувати і те, що у аграрному секторі люди працюють із пестицидами в умовах небезпечних для особистого здоров’я. Забезпечивши страхування своїх співробітників ми забезпечуємо за допомогою СГ “ТАС” оплату лікарняних, оперативного втручання, купівлі дорогих медикаментів.

Я переконана, що говорячи сьогодні про те, що ми йдемо до Європи необхідно кожному починати цей нелегкий шлях у першу чергу із себе, своєї сім’ї, своєї компанії.

Поважаючи і, відповідно, піклуючись про людей, які поруч - ми будуємо нову корпоративну культуру, та безпосередньо вносимо нехай маленьку, але вагому частину в побудові нового, більш стабільного та культурного суспільства.

Основною проблемою дистриб’юторських компаній, працюючих на ринку ЗЗР України є непогашення агровиробниками заборгованості за поставлені їм ТМЦ, такі як насіння, добрива, ЗЗР, тощо.

Я переконана, немає жодної компанії - дистриб’ютора яку оминула ця проблема. Більше того, на ринку існують агровиробники, для яких вже стало нормою із року в рік змінюючи постачальників, не сплачувати борги, із-за “об’єктивних” причин, як то в жовтні – листопаді виявляється не спрацював ґрунтовий гербіцид, чи не зійшло насіння, врожай з якого вже давно зібрано, і, навіть, продано.

Я, як власник і керівник компанії, досить давно шукала можливість уникнути, або хоч трохи знизити ризики кредитування. Але, нажаль, аналізуючи з 2006 – 2007 років пропозиції, що існують на ринку, не бачила прийнятної та вигідної для себе та свого бізнесу пропозиції.

Працюючи досить довгий час на ринку ми розуміємо, що сільгоспвиробники постійно намагаються заощадити на всьому і, насамперед, на страхуванні своїх ризиків, не дивлячись на те, що тим самим вони можуть втратити свій врожай, а також залишитись боржником банків, бо кредити беруться у саму гарячу пору – у період посівної кампанії.

На сьогодні, СК “ТАС” пропонує дуже цікавий продукт – факторинг. Застосування цього продукту дозволяє на 70 відсотків, як мінімум, скоротити ризики при кредитуванні. Більш того, маючи в своїй структурі банк з досить потужними активами, зацікавлені можуть отримати весь комплекс послуг, починаючи від страхування особистого автотранспорту, корпоративного страхування до використання факторингу, кредитування бізнесу, або розміщення депозитів.   

- Шановна пані Олено. Цілком зрозуміло, що у аграріїв не вистачає грошей на те, щоб страхувати ризики. Власне, інколи грошей не вистачає на проведення нормальної посівної кампанії і тому аграрії вимушені находити різні способи виходу із складної ситуації. А які ще причини чи фактори впливають на негативне ставлення аграріїв до можливого агрострахування. Що, на ваш погляд, окрім грошей заважає українському аграрію наблизитись до свого європейського колеги?

На даний час ринок страхових послуг у аграрному середовищі знаходиться у зародковому стані. Не дуже багато страхових груп або компаній готові різко розвернути широку діяльність у сфері агрострахування. Причинами того слугують – неадекватні розрахунки ставок субсидування, великі збитки у галузі сільгоспстрахування у компаній у розрізі п’яти років, великий рівень непрозорості у сфері регулювання діяльності страхових компаній та груп, та також, що дуже важливо, широке розповсюдження практики шахрайства серед страховиків – аграріїв. На превелику жаль аграрії у якості клієнта сьогодні викликають великі питання і у банків як позичальник, та й у страхувальників. Недовіра існує з обох сторін. Подолання недовіри, вироблення взаємних довірчих  стосунків -  є однієї із головних цілей Асоціації “Кустодія”, СГ “ТАС” та ТОВ “Остер”.

- Пані Олено, давайте поговоримо про ринок ЗЗР. ТОВ “Остер”плідно працює на цьому ринку близько 15 років, і тому може виступити у якості експерта ринку ЗЗР на Україні. Які Ваші прогнози на 2015 рік?

Поточний сезон найвірогідніше буде дуже складним для аграріїв у плані дефіциту коштів, оскільки девальвація гривні, невисокі ціни на продукцію 2014 року, подорожчання енергетичних ресурсів, добрив і скорочення інвестицій сильно вплинуть на купівельну спроможність агрокомпаній.

Суха осінь 2014 року не дозволила аграріям внести добрива та якісно обробити ґрунт. Сівба озимої пшениці відбулася пізно, відповідно, у більшості регіонів існує ризик втрат озимини через морози та дефіцит снігу. Втрати озимих посівів за прогнозами становитимуть близько 30%.

Щодо прогнозів ринку ЗЗР на 2015 рік, то вони неоднозначні. З одного боку, починаючи з 2015 р. і до 2018 р., слід очікувати зниження споживання ЗЗР на 5—15%, що пов'язано із великою насиченістю земель пестицидами і зменшенням кількості шкідників. А з іншого — ризик втратити урожай може змусити аграріїв продовжувати інвестувати у ЗЗР. Очевидно, що обсяги інвестицій залежатимуть тільки від платоспроможності українських аграріїв і можливої девальвації гривні в наступному році, але переконана, що у сформованій економіко-політичній обстановці говорити про поліпшення платоспроможності українського аграрія наступного року не доводиться.

- Таким чином випливає, що наступний 2015 рік буде доволі складним?

А у нас всі останні роки є доволі складними. Ми живемо в країні парадоксів, коли у найбіднішій країні Європи, якою об’єктивно є Україна,  їжа коштує дорожче, ніж у ситій Португалії. Ключових проблем таких економічних перекосів три:

- тотальна корупція;

- монополізація ринків;

- відсталість фінансового та сільськогосподарського секторів України.

У одному лише аграрному секторі неефективне управління й повсякчасні хабарі та відкати роблять товар на 30 відсотків дорожче.  

В той же час, агропромисловому комплексу у цих складних умовах вдалося не тільки зберегти, але і збільшити виробництво продукції. Це дуже важливе досягнення, і дуже хотілося б, щоб така тенденція хоча б збереглась у 2015 році. А краще було б її не просто зберегти, а й примножити прив’язавши до нових вимог Договору про Асоціацію із Європейським Союзом.

DuPont

 • Компанія «Дюпон» використовує наукові досягнення з метою створення продуктів, які допомагають людям вести здоровий спосіб життя, поліпшити його якість і зробити життя людей у всьому світі більш безпечним. Компанія Дюпон, яка заснована в США в 1802 році, є однією з найбільших у світі наукових і індустріальних транснаціональних корпорацій.

DuPont Pioneer

 • "Дюпон Піонер" є світовим лідером у розробці та наданні сучасної генетики рослин і пропонує насіння високої якості фермерам у більш ніж 90 країнах світу. Компанія "Піонер" надає агрономічну підтримку та супровід з метою підвищення продуктивності і прибутковості аграріїв, а також прагне розвивати системи стійкого ведення сільського господарства у всьому світі.

Sumi Agro Ukraine

 • Компанія ТОВ « САММІТ- АГРО ЮКРЕЙН » була заснована в 1999 році японською корпорацією СУМІТОМО КОРПОРЕЙШН історія якої бере свій початок в 1919р. і на сьогодні входить до п'ятірки найбільших транснаціональних корпорацій світу (корпорація представлена в 67 країнах і нараховує понад 72 000 співробітників).

AgriTecno Fertilizantes

 • Agritecno Fertilizantes це іспанська компанія, що спеціалізується на виробництві амінокислот і фульвокислот, поживних речовин і мікроелементів. Agritecno Fertilizantes використовує власну технологію в більшості своїх продуктів і баз, за підтримки свого власного R&D відділу і міжнародних угод з університетами і дослідницькими центрами.


Всеукраїнська Асоціація малого та середнього аграрного бізнесу "Кустодія"

 • Важливою подією для аграрного ринку України стала реєстрація 30 грудня 2013 року Всеукраїнської Асоціації малого та середнього аграрного бізнесу "Кустодія".


Производитель удобрений НПО «Сила Жизни» работает на украинском рынке с 2007 года. Вся продукция нашей фирмы отвечает самым высоким требованиям, предъявляемым к качеству удобрений, и пользуется спросом по всей Украине и во многих зарубежных странах.

Nufarm

 • Nufarm є однією з десяти провідних компаній захисту рослин в усьому світі. Створена компанія в 1957 році зі штаб квартирою в Мельбурні, Австралія. Nufarm має виробничі цикли в Австралії, Азії, Північної та Південної Америки, Європі.Avgust Crop Protection

 • «Август» - найбільша російська компанія по виробництву і продажу хімічних засобів захисту рослин для сільськогосподарського виробництва, а також для дачників і власників особистих підсобних господарств.
  Протягом багатьох років «Август» є одним з лідерів ринку пестицидів. Асортимент що випускається компанією продукції налічує більше 60 найменувань високоякісних і технологічних препаратів.

ДП «Рейлін»

 • Дочірнє підприємство «Рейлін» - це компанія, яка успішно працює в аграрному бізнесі України з 1994 року як дистрибутор товарів сільськогосподарського призначення американського виробництва.ADAMA

 • ADAMA Agricultural Solutions - світовий лідер з виробництва та постачання брендових постпатентних засобів захисту рослин та інших продуктів хімічної промисловості. Офіційне представництво ADAMA Agricultural Solutions в Україні працює з 2008 року.

Log in