Всеукраїнська Асоціація малого та середнього аграрного бізнесу "Кустодія"

Важливою подією для аграрного ринку України стала реєстрація 30 грудня 2013 року Всеукраїнської Асоціації малого та середнього аграрного бізнесу “Кустодія”
Завдання асоціації — налагодження контактів у сфері малого та середнього аграрного бізнесу, і таким чином закладення основи для майбутнього успішного співробітництва між членами та учасниками Асоціації.

Веб-сайт: http://agribusiness.vn.ua


Вона покликана створити відкритий простір для діалогу, об’єднати малі, середні та великі підприємства, які працюють на аграрному ринку України. Мова йде як про власників невеликих магазинів (приватних підприємців і приватних осіб), які торгують засобами захисту для рослин, так і про масштабних виробників таких як «Сингента», «Байєр», «Дюпон», «Монсанто», «Басф».


Ми декілька разів переробляли статут організації, яка сьогодні уже набула всеукраїнських масштабів. Також хочу зазначити, що Асоціаціє ні в якому разі не є прибутковою.
Слово «кустодія» - старовинне. Воно означає «захист». Ще у Римській імперії свідчення підкріплювали сургучною печаткою і вона називалася кустодією. Такою промовистою назвою хотіли донести, що найперша наша ціль – захист, а не напад.
За словами ініціаторів Асоціація є амбіційним проектом, з відкритим простором для експериментів щодо пошуків нових форм ідентичності та ефективності аграрних компаній, слугує формуванню професійного аграрного співтовариства і вихованню нової аудиторії, підтримці і просуванню молодих аграрних компаній, сприятиме зростанню професійної майстерності і виникненню навчальних програм у сфері аграрного бізнесу, а також зміцнення комунікації серед аграрних компаній в Україні і за кордоном, налаштованим на створення якісних проектів, здатних представляти українські аграрні компанії на іноземних ринках.

Як справедливо наголошують окремі скептики, що такого роду Асоціацій і так багато на аграрному ринку,  отже створювати нову не має жодної потреби, але всі професійні мужі чудово розуміють, що багато з існуючих аграрних асоціацій та організацій гідні пошани за їх минулі заслуги, але, при цьому, багато хто з таких організацій не зовсім,так би мовити, адекватні викликам нового часу і застрягли десь у минулому.
Проте майже в кожній з цих організацій є сучасні нові люди, яких не задовольняють колишні формати аграрних відносин і вони готові вийти на новий рівень підтримки аграрного бізнесу.


В той же час на наше глибоке переконання відкритість до діалогу та співпраці з усіма суб’єктами підприємницької діяльності, запровадження чесного та відкритого іміджу організації є одним з головних критеріїв роботи даної Громадської спілки.
Саме такою іміджевою та відкритою до співпраці організацією є новоутворена Всеукраїнська Асоціація малого та середнього аграрного бізнесу «Кустодія». Це організація, яка покликана відстоювати інтереси малого та середнього аграрного бізнесу, її діяльність може включати як проведення публічних заходів, так і складання необхідних документів для підтримки тих або інших аграрних ініціатив, надання інформації як їх правильно оформити, в які строки подавати. Створення асоціації допоможе, в першу чергу, дистриб’юторським компаніям. Маю надію, що вона виконає і свою глобальну функцію - допоможе навести лад на аграрному ринку.


У сучасній аграрній дійсності виникає нагальна необхідність надання всебічної підтримки аграрному сектору за допомогою різних інструментів, як правового характеру, так і розмаїття економічних заходів. Асоціація покликана виконати важливі функції, адже її роль полягає в допомозі усім гравцям ринку членам Асоціації у впроваджуванні новітніх технологій для досягнення конкурентних переваг і максимальної прибутковості аграрного бізнесу.
Характерною рисою Асоціації є принциповий плюралізм в тих питаннях, які не зачіпають базових речей аграрного бізнесу  і тому вторинні для цього бізнесу. Членами Асоціації можуть бути і консерватори, і реформатори. Головне для нас – це зміцнення підприємств малого та середнього аграрного бізнесу. Ми не просто виступаємо за консолідацію зусиль на аграрному напрямку діяльності, за жорстоку боротьбу із такою негативною рисою як недосконала конкуренція у аграрному бізнесі, ми виступаємо за можливість регулювання аграрного бізнесу економічним і соціальним способами, за укріплення та поступальний розвиток аграрного бізнесу.


Популяризація АПК збільшує кількість людей та компаній, що цікавляться аграрним бізнесом. Широка популяризація малого та середнього аграрного бізнесу, відродження та інноваційне перетворення українського села. є одними з головних завдань новоствореної Асоціації.


Визнаючи як факт вражаючі технологічні досягнення у аграрному бізнесі, ми чітко усвідомлюємо необхідність стимулювання подальшого прогресу на цьому напрямку діяльності, рушійною силою якого є такі напрямки діяльності, як:
- зростання ролі інформаційного забезпечення аграрного ринку;
- розвиток здібності до взаємодії (сумісності) серед компаній малого та середнього аграрного бізнесу;
- ліквідація проміжних ланок (безпосередність);
- глобалізація та конвергенція аграрного ринку.


Ці напрямки мають бути присутніми у всіх сферах АПК в кожному регіоні  і, у результаті, об’єднуватись  на єдиному майданчику. Саме тому діяльність Асоціації з початку 2014 року налаштована на значну активність, системне проведення начальних програм, конференцій та семінарів, презентацій, тощо.


Так, на 3 лютого 2014 року запланований семінар із компанією «Дюпон» в Чернівецькій області, де й планується презентувати нове утворення. 19-20 лютого заплановано велику нараду з компанією «Мактишим». Загалом протягом року нарад, навчальних семінарів і конференцій буде досить багато. За повсякденними проблемами ми перестали знаходити час на спілкування. Я вважаю, що всі проблеми між людьми і компаніями виникають через втрату діалогу. Потрібно повертатися до спілкування. Жоден комп’ютер не замінить зустрічі віч-на-віч.


Наша асоціація сприятиме відновленню і підтримці діалогу та людського спілкування у його вузькому та широкому значеннях. Бізнес створений не лише для отримання матеріальних зисків, а й інших дій нематеріального характеру, таких як свобода, істина, правда, творчість, тощо…..


Ми хочемо показати приклади ефективного існування і розвитку малих та середніх аграрних компаній сьогодні, вплинути на розвиток аграрного бізнесу України. Ми хочемо спровокувати появу нового типу аграріїв – захищених та упевнених у майбутньому, які постійно розвиваються, отримують задоволення від бізнесу та життя.

DuPont

 • Компанія «Дюпон» використовує наукові досягнення з метою створення продуктів, які допомагають людям вести здоровий спосіб життя, поліпшити його якість і зробити життя людей у всьому світі більш безпечним. Компанія Дюпон, яка заснована в США в 1802 році, є однією з найбільших у світі наукових і індустріальних транснаціональних корпорацій.

DuPont Pioneer

 • "Дюпон Піонер" є світовим лідером у розробці та наданні сучасної генетики рослин і пропонує насіння високої якості фермерам у більш ніж 90 країнах світу. Компанія "Піонер" надає агрономічну підтримку та супровід з метою підвищення продуктивності і прибутковості аграріїв, а також прагне розвивати системи стійкого ведення сільського господарства у всьому світі.

Sumi Agro Ukraine

 • Компанія ТОВ « САММІТ- АГРО ЮКРЕЙН » була заснована в 1999 році японською корпорацією СУМІТОМО КОРПОРЕЙШН історія якої бере свій початок в 1919р. і на сьогодні входить до п'ятірки найбільших транснаціональних корпорацій світу (корпорація представлена в 67 країнах і нараховує понад 72 000 співробітників).

AgriTecno Fertilizantes

 • Agritecno Fertilizantes це іспанська компанія, що спеціалізується на виробництві амінокислот і фульвокислот, поживних речовин і мікроелементів. Agritecno Fertilizantes використовує власну технологію в більшості своїх продуктів і баз, за підтримки свого власного R&D відділу і міжнародних угод з університетами і дослідницькими центрами.


Всеукраїнська Асоціація малого та середнього аграрного бізнесу "Кустодія"

 • Важливою подією для аграрного ринку України стала реєстрація 30 грудня 2013 року Всеукраїнської Асоціації малого та середнього аграрного бізнесу "Кустодія".


Производитель удобрений НПО «Сила Жизни» работает на украинском рынке с 2007 года. Вся продукция нашей фирмы отвечает самым высоким требованиям, предъявляемым к качеству удобрений, и пользуется спросом по всей Украине и во многих зарубежных странах.

Nufarm

 • Nufarm є однією з десяти провідних компаній захисту рослин в усьому світі. Створена компанія в 1957 році зі штаб квартирою в Мельбурні, Австралія. Nufarm має виробничі цикли в Австралії, Азії, Північної та Південної Америки, Європі.Avgust Crop Protection

 • «Август» - найбільша російська компанія по виробництву і продажу хімічних засобів захисту рослин для сільськогосподарського виробництва, а також для дачників і власників особистих підсобних господарств.
  Протягом багатьох років «Август» є одним з лідерів ринку пестицидів. Асортимент що випускається компанією продукції налічує більше 60 найменувань високоякісних і технологічних препаратів.

ДП «Рейлін»

 • Дочірнє підприємство «Рейлін» - це компанія, яка успішно працює в аграрному бізнесі України з 1994 року як дистрибутор товарів сільськогосподарського призначення американського виробництва.ADAMA

 • ADAMA Agricultural Solutions - світовий лідер з виробництва та постачання брендових постпатентних засобів захисту рослин та інших продуктів хімічної промисловості. Офіційне представництво ADAMA Agricultural Solutions в Україні працює з 2008 року.

Log in